Cześć! Nazywam się Agnieszka Wieczorek.

Miło mi gościć Cię na blogu Freelancer w sieci.

Agnieszka Wieczorek

Od 2011 roku jestem blogerem, od 2015 – copywriterem. W swoim trzydziestokilkuletnim życiu pracowałam również jako administrator sieci komputerowych, informatyk, miałam także przyjemność prowadzić własny sklep internetowy oraz pracować w sądzie okręgowym. Z wykształcenia jestem inżynierem informatyki oraz magistrem administracji.

Zarówno wykształcenie, jak i wykonywane przeze mnie zawody nauczyły mnie nie tylko tego, jak radzić sobie na co dzień w stresujących i trudnych sytuacjach, ale przede wszystkim dały mi doświadczenie i nowe umiejętności związane z budową i administracją stron internetowych, pozwoliły poznać tajemnice content marketingu, sprawiły też, że niestraszne mi „załatwianie” spraw urzędowych.


Początki blogowania

Jak wspomniałam wcześniej, moje początki z szeroko pojętym „pisaniem” wiążą się z założeniem pierwszego bloga — modowego. Był on częścią kampanii mającej na celu wypromowanie prowadzonego przeze mnie sklepu internetowego, stanowiącego wówczas główne źródło mojego utrzymania. Blogowanie spodobało mi się jednak na tyle, że kilka miesięcy później sklep został zamknięty, a wszystkie podejmowane przeze mnie działania miały jeden cel — stworzyć i rozwinąć własne miejsce w sieci. Przez długi czas poszukiwałam tematyki, która odpowiadałaby mi najbardziej i tak właśnie w 2015 roku „narodził się” Dom na obcasach.


I tak zostałam copywriterem

Po kilku miesiącach prowadzenia bloga otrzymałam pierwsze zlecenia copywriterskie i od tego momentu zaczęłam myśleć na poważnie o takiej formie działalności. Przez kilka lat wykonywałam zlecenia w oparciu o umowy o dzieło, jednak brak możliwości wystawiania faktur VAT był nieco uciążliwy dla kontrahentów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współpracowników, na początku 2019 roku założyłam działalność gospodarczą. Jakie usługi świadczę? Połączyłam trzy swoje pasje: blogowanie, pisanie oraz informatykę — jestem zarówno blogerem, copywriterem, jak i zajmuję się doradztwem w tworzeniu stron internetowych i administrowaniu nimi.

A prywatnie…

Poza sferą zawodową jestem zapalonym książkoholikiem, ze szczególnym uwielbieniem twórczości Agathy Christie. Kocham także podróże — zarówno te małe, jak i duże. Należę również do grona kibiców sportów motorowych — od F1, poprzez żużel, aż po MotoGP.


Zapraszam do współpracy!